Fotograf ślubny Białystok

Wybierając fotografa na ślub i wesele warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, aby współpraca na linii Para Młoda – fotograf przebiegała bezproblemowo, w miłej atmosferze i zakończyła się sukcesem, zarówno dla Pary Młodej, czyli pięknymi fotografiami z ich dnia ślubu jak i dla fotografa – zadowolonym klientem i poleceniami.

Wybór fotografa na ślub

Wybierając fotografa na swój ślub i wesele powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na portfolio fotografa – portfolio fotografa powinno być pierwszym i jednym z najważniejszych kryteriów. Na co zwrócić uwagę w portfolio? Przede wszystkim zdjęcia naszego potencjalnego fotografa ślubnego powinny się nam podobać. Wiadomo – gusta są różne i każdemu podoba się co innego, dlatego nie ma co się tutaj pochylać i rozpisywać nad poprawnością techniczną zdjęć, stylem czy innymi aspektami – zdjęcia się mają Wam podobać, bo to Wasza pamiątka. Nie można też zakładać, że dobry fotograf wykona zdjęcia w stylu innego fotografa, czy zmieni swój styl specjalnie dla nas – rynek fotograficzny jest dość duży (w samym Białymstoku można bez problemu znaleźć co najmniej kilkudziesięciu profesjonalnych fotografów ślubnych), dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Znaleźliśmy fotografa ślubnego – podobają się nam zdjęcia

Jeżeli znaleźliście fotografa ślubnego, którego fotografie się Wam podobają – to teraz musicie wykonać kolejny krok – napisać maila, wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić i dowiedzieć się, czy Wasz fotograf ma wolny termin. Kiedy to zrobić? Im wcześniej (przed Waszym ślubem) – tym lepiej, bo większa jest szansa, że dany fotograf ma wolny termin. Większość fotografów ślubnych ma kalendarz na 2 lata do przodu – może to dać do myślenia. Oczywiście można mieć to szczęście, że Wasz fotograf będzie miał wolny termin nawet na 2-3 tygodnie przed ślubem, jednak lepiej rezerwować terminy z co najmniej pół rocznym wyprzedzeniem.

Spotkanie z fotografem ślubnym

Jeżeli Wasz fotograf ślubny ma wolny termin to najlepszym wyjściem jest spotkanie się i osobista rozmowa. Przy okazji można obejrzeć wydruki, foto albumy i inne dodatki, który fotograf proponuje, ale przede wszystkim można porozmawiać i poznać danego fotografa – bardziej prywatnie. Pamiętajcie, że fotograf ślubny będzie przy Was w dniu Waszego ślubu, a uwierzcie – jest to bardzo stresujący dzień. Warto więc porozmawiać i sprawdzić czy jest między Wami „chemia” – jeżeli dogadujecie się bez problemu – to dobry znak.

Oferta i cena

Cennik fotografii ślubnej, szczególnie w Białymstoku to dość drażliwy temat. Znajdziecie fotografa, który zrobi Wam zdjęcia za 500 zł, ale znajdziecie też fotografa ślubnego, który za fotoreportaż w cenniku usług ma wpisane 5000 zł albo i więcej – rozbieżność jest tutaj ogromna. Czym więc warto się kierować? Punktem pierwszym – czyli czy styl i ogólnie pojęta charakterystyka zdjęć danego fotografa nam się podoba. Wiadomo – cena też jest ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli mamy niewielki budżet na wesele, ale (niestety nie zawsze) z ceną idzie też jakość świadczonych usług, ilość zdjęć, czas realizacji, dodatki itp.

Pamiętajcie – to Wasz dzień i Wasza pamiątka i Wy jesteście tutaj najważniejsi. Jeżeli macie pytania do fotografa – nie bójcie się ich zadawać, jeżeli nie jesteście czegoś pewni – pytajcie. Lepiej zapytać, niż później żałować…